[bron: webstek Keer het tij, 18-10-2003]Toekomstige acties
Na het succes van de grote landelijke demonstratie op 22 september 2003 waar 25.000 mensen aan deelnamen gaat Keer het Tij verder met het organiseren van acties. Er is nog geen definitief besluit genomen over de precieze invulling daarvan. Maar de volgende momenten staan op onze agenda:
a. Europees Sociaal Forum 12 t/m 15 november 2003 in Parijs
Op het tweede Wereld Sociaal Forum dat in het Braziliaanse Porto Alegre gehouden werd, ontstond het idee om ook regionaal en landelijk Sociale Fora te organiseren. Het eerste Europees Sociaal Forum (ESF) werd vorig jaar november in Florence (Italië) gehouden. 60.000 mensen uit heel Europa namen deel aan de vele bijeenkomsten en op de laatste dag demonstreerden 1 miljoen mensen, waaronder duizenden vakbondsleden. Het tweede ESF zal van 12 tot en met 15 november 2003 gehouden worden in Parijs. Een substantiële aanwezigheid uit Nederland versterkt niet alleen de sociale bewegingen op Europees niveau. Het ESF is op zijn beurt een open ruimte waar we ervaringen kunnen uitwisselen met anderen en inspiratie kunnen op doen. Samen mobiliseren voor het ESF verbindt tegelijk op een concrete manier ons verzet tegen de kabinetsplannen met wat er op het Europees niveau gebeurt. De Werkgroep ESF-NL organiseert bussen naar het ESF in Parijs. Keer het Tij steunt dit initiatief. Info: email ESF .b. Acties in tientallen steden op landelijke actiedag 18 december.
Als vervolg op de grote demonstratie van 20 september is er op donderdag 18 december 2003 een landelijke actiedag. Dan zijn gelijktijdig in tientallen plaatsen lokale acties tegen de plannen van dit kabinet. Lokale platforms of organisaties worden gevraagd om op die dag in hun woonplaats acties te organiseren. Dit kan bijvoorbeeld in de vorm van een fakkelwake van 19 tot 21 uur, maar andere acties zoals prikacties of demonstraties die dag zijn ook mogelijk. In veel steden zijn inmiddels al lokale Keer het Tij platforms opgericht. Maar we roepen iedereen op om ook in andere steden samenwerking te zoeken tussen de diverse afdelingen van organisaties die aangesloten zijn bij Keer het Tij en een lokaal platform op te zetten. Wil je informatie over activiteiten in jou woonplaats? Mail dan naar lokaal@keerhettij.nlc. Actieconferentie over strategie van de nieuwe protestbeweging.
Rond de jaarwisseling zal Platform Keer het Tij een grote conferentie houden waar leden van de 350 aangesloten organisaties kunnen discusseren over de te volgen koers en strategie van de nieuwe protestbeweging in Nederland.d. Europese verkiezingen, 10 juni 2004
In Juni 2004 zijn de verkiezingen voor het Europees parlement. Maar in Nederland zullen deze verkiezingen ook ongetwijfeld gezien worden als graadmeter voor de waardering van het publiek voor het kabinet Balkenende II (als het dan nog zit). Ook is het voor Keer het Tij een goede gelegenheid om bepaalde (sociale) kwesties op de agenda te zetten.e. Prinsjesdag 2004
Mocht dit kabinet een tweede Prinsjesdag halen. Dan zijn in 2004 vergelijkbare acties te verwachten als in 2002 en 2003.f. Voorzitterschap Nederland van de EU
In de tweede je helft van 2004 is Nederland voorzitter van de EU. Dat betekent dat het kabinet Balkenende-2 dan de voorzittershamer van de EU in handen heeft. Een aantal vergaderingen van EU-ministers zullen in diverse steden in Nederland plaatsvinden in die periode. De afsluitende Eurotop is in december 2004 in Brussel. Dit alles zal net als elders in Europa ongetwijfeld gepaard gaan met veel internationale protesten. Keer het Tij zou een belangrijke rol kunnen spelen in de coördinatie van deze protesten in Nederland. Maar ook om het inhoudelijk debat te stimuleren op alternatieve bijeenkomsten. De samenwerking bij de Eurotop tussen organisaties (binnen en buiten Keer het Tij) zou, net als dat eerder in het buitenland is gebeurd, kunnen uitmonden in de oprichting van een nationaal Sociaal Forum. Een Nederlandse tak van het World Social Forum. Op dit moment is dit echter nog niet duidelijk.
Platform Keer het Tij
Postbus 54
1000 AB Amsterdam
E-mail: info@keerhettij.nl.
Website: www.keerhettij.nl.