| Dit is een initiatief van het Zutphens Personeels Collectief (ZPC) | Zutphen, 30 maart 2001 |
| Aan; | directie NS-Reizigers |
| Utrecht |
Geachte directie,
Er wordt flink "uitgepakt" in de media om vooral te betogen dat de "dienstregeling" (welk begrip hiervoor wordt gehanteerd weet lang niet iedereen) wel, of juist niet kan worden uitgesteld.
Graag voegen wij ons in uw conflict met de commissie Stekelenburg/Blankert, de minister van Verkeer en Waterstaat en de vakbeweging. Uiteraard met de bedoeling een oplossing te vinden.
Eerst enkele feiten;
Is dit beschreven proces en tijdpad nu van toepassing als de huidige treinenloop per 10 juni a.s. wordt gekopieerd? Nogmaals enkele feiten;
-1-
In de treinenloop van 10 juni 2001 zijn -zoals vastgesteld- nauwelijks wijzigingen aangebracht die een nieuwe personeelsplanning rechtvaardigen. Vastgesteld moet dan ook worden dat de huidige personeelsplanning -met enkele aanpassingen- zonder probleem over is te zetten naar de treinenloop van 10 juni a.s. In het werkpakket van Zutphen heeft de roostercommissie reeds de aanpassingen aangebracht; twee uur werk! Voor heel NSR (29 standplaatsen) een paar weken!
Volgens de ArbeidsTijdenWet (ATW) dient een rooster 28 dagen van tevoren bekend te zijn bij het betrokken personeel. Maar als de diensten niet of nauwelijks wijzigen, dan blijven de roosters qua vrijetijdsaanspraken ongewijzigd en vervalt die periode van 28 dagen. De roosters worden immers gecontinueerd.
Hierdoor is vanaf heden dan ook een periode van 10 weken beschikbaar om de afdeling Logistiek de aanpassingen (mutaties) te laten uitvoeren en daarna het management/de personeels-vertegenwoordigers op standplaats de roosters in laten te vullen. Ruim voldoende!
Samenvattend komt het Zutphens Personeels Collectief (ZPC) dan ook tot de conclusie dat binnen enkele weken na nu een volledig werkpakket 2001 aan alle standplaatsen kan worden aan-geboden waarbij de huidige personeelsplanning uitgangspunt en maatgevend is.
Wij doen dan ook een dringend beroep op u om deze conclusie over te nemen.
Gezien het spoedeisende karakter van deze zaak, verzoeken wij u zo spoedig mogelijk te reageren (via onze pm).
Met een vriendelijke groet,
Zutphens Personeels Collectief (ZPC).
Namen bij u bekend.
|
Tot slot rest ons nog een mededeling omtrent onze expertise op dit gebied. Wij kunnen ons voor-stellen dat u ons vooralsnog niet accepteert als deskundige in logistieke zaken. Onze rooster-commissies hebben echter vele jaren ervaring met het logistieke proces en zijn zodoende exact op de hoogte van de stand van zaken. De gehele personeelsplanning wordt door hen nauwkeurig gevolgd, ieder jaar weer. Deze grote logistieke vaardigheden zijn aantoonbaar aanwezig. Daarnaast hebben wij informatie ingewonnen bij logistieke medewerkers en een gepensioneerd logistiek medewerker, waarbij wij zijn geschrokken van het feit dat deze collega's alleen anoniem hun kennis met ons wilden delen. Dat zegt iets over de cultuur bij NSR-Logistiek! |
-2-